top of page

STUDIO BLA BLA

מחברת חומרים​

תמונות של חומרים שונים המתחברים יחד

אחד האתגרים הגדולים העומדים בפניי הוא לשלב בין חומרים, צבעים וטקסטורות כך שישתלבו יחד ויתנו תחושה של חלל מעוצב אחד ושלם. 

את השילובים אני בוחנת במיקרוסקופ וגם ממעוף הציפור - לוודא שהם משתלבים עם שאר החומרים, גם אם לא יהיו באותו החלל.

הרעיון אותו חשוב ליישם הוא להתייחס לבית כמכלול שלם ואז לפרוט אותו לאזורים וליצוק תוכן שונה אך משלים בכל אחד מהם. 

התאמת השילובים והחומרים נעשית עוד בשלבי התכנון, אז יש לי את היכולת לראות ולשנות בהתאמה לצורך. זה השלב בו נרקם הקונספט העיצובי 'לוח השראה' שימשיך איתנו לאורך הפרויקט ויהווה מצפן עיצובי בכל קבלת החלטה; החל מצבע הפרקט, אריח במטבח, אריח בחדרי הרחצה, ידיות מטבח, צבע הרובה, צבע על הקיר, טקסטיל, צבעי הריהוט, גווני העץ, גופי תאורה ואפילו גוון האור.

זה נשמע מורכב. בהכנה מוקדמת ובחשיבה יצירתית זה ממש פשוט.

איש, אישה, ילד וארון כניסה!

נכנסתם הביתה. ביד אחת - מפתחות, מעיל ודואר. בשנייה - ציורים של הילד, תיק, טלפון נייד וילד תלוי.

פותחים את הדלת. ומה עכשיו? מהר מהר ניגשים לפינת האוכל הסמוכה, שופכים שם הכל, חולצים נעליים ו..יאללה בלגן. אבל מי יסדר את זה עכשיו?

עיצוב הבית בצורה נכונה נמדד במציאת פתרונות יפים וחשוב מכך, פונקציונאליים. כשאני מתכננת בית ללקוחותיי, אחד הדברים הראשונים שאני מחפשת להם פתרון הוא ארון שימושי בכניסה לבית. רק לסבר את האוזן, הוא יהיה מחולל השינוי שלכם לבית מסודר או מבולגן. כי כשיש מקום לכל דבר, הבית מסודר!

אז מה יהיה לנו שם בארון? מגירה למפתחות ודואר, מקום לתליית מעילים וסווטשרטים, מדף להנחת תיקים, אזור להנחת נעליים/כפכפים, מקום לדייסון או לאיירובוט, קסדה לאופנוע, קסדות לאופניים וכל מה שאתם צריכים נגיש ליום-יום.

ארון כניסה, אל תוותרו עליו!

תמונה של ארון יפה בנגרות בצבעים של אלון וירוק

מבט על בית / או רגע לפני שקונגו פוגש בטון

בכל פרויקט שאני מתכננת, אני נהנית להסתכל על הסרטוט ולחוות את הבית; 
על החלל הקיים בו, החלל הריק שמשלים אותו, על התחושה שמתקבלת במבט חטוף, במבט חודר, במבט מרוגש - אני אוהבת לנסות לזהות מה עובד בו טוב, להבין איך הכי נכון לפצח את הבית ולתכנן אותו כך שיתאים ללקוחות שלי.

החוכמה היא לא להרוס הכל ואז להתחיל מאפס, אלא להסתכל על הקיים - למצוא בו את הנקודות החזקות שימשיכו איתנו בתכנון החדש ולאתר את הנקודות החסרות שיתוקנו בהתאם. וכל זה קורה תוך כדי תהליך. תהליך ארוך של שאלות רבות אותן אני שואלת את הלקוחות וחקירה מעמיקה של מה אני לוקחת משם, ואיך אני מיישמת את זה בחלל. תהליך של מחשבה, תכנון, עשייה, מחיקה ושוב עשייה - עד לרגע שבו אני מבינה מה נכון וכדאי לעשות.
רגע של קסם מבחינתי.

אז שניה לפני שאני מתכננת הריסה אני נותנת מקום לקיים ומחפשת איך לחולל את הקסם.

תמונה של חתך של בית פרטי באבן יהודה

לצאת מהארון!

תמונה של נגרות מיוחדת מבפנים

מימים ימימה הורגלנו לתכנן ארונות בעומק סטנדרטי – 60 ס"מ, עומק זה נקבע בהתאם לרוחב של קולב, ועוד קצת. אבל אם תבחנו את הנושא לעומק, כשאנו מניחים בגדים מקופלים בארון מספיק לנו 40 ס"מ בלבד! 20 הסנטימטרים הנוספים רק צוברים אבק, תבדקו.

עומק הארון הוא שיקבע אם הארון יהיה מסודר או מבולגן (זה לא אתם, זה הוא!) ככל שיישארו מרווחים ריקים לצד הבגדים כך יגדל הבלגן (כי ברגע שנראה חלקה קטנה פנויה.. נכניס עוד משהו)
 
ערמה אחת של בגדים מקופלים תשמור על סדר מופתי בארון בעומק של 40 ס"מ, כולל מצעים, מגבות, סדינים, אלבומים ובעצם כמעט כל דבר.. תכנון ארון בגדים בצורה נכונה ייתן לכם פתרון נוח וגם כזה שמותאם לגודל החדר.
 
אז צאו מהארון ותשאירו מקום לבגדים. רק כמה שצריך באמת. ככה, יש לנו ארון מסודר וגם חסכנו מקום בחדר.

 

על דירות קבלן, שידרוגים  וכל מה שבדרך

10.tif

לפני רכישת דירה מקבלן יש כמה דברים שכדאי לדעת.

אלו אותם דברים שיעלו לכם הרבה כסף, אלא אם תקבלו אותם כהטבה מהקבלן. הדוגמאות הן רבות: החל משדרוג גודל הריצוף, החלפת אינטרפוצים בחדרי רחצה (מסוללה ל-3 דרך או ל-4 דרך), תוספת של נקודות חשמל, נקודות תקשורת, תלת פאזי לאינדוקציה, הזזה של מיקומי אינסטלציה, הנמכות גבס, בניית נישות, הטבה על שדרוג מטבח, הטבה על מיזוג ועוד.

יש כל כך הרבה תוספות שנכנסות תחת המילה "שידרוגים" שיתכן ותרצו לפנק את עצמכם בהן ולמה לא לקבל את חלקן אם לא את כולן - במסגרת החוזה מול הקבלן?
 
אני ממליצה לעבור ביסודיות על המפרט הקבלני, שיהיה משודרג ככל שיהיה, ולחשוב מה הייתם רוצים לקבל כתוספת - ושם לנהל מו"מ עם הקבלן לפני הרכישה. בדגש על לפני.

​את מוכרת לי מפעם, אולי מגלגול אחר

תמונה של אביזרים יפים, עציץ ומכונית ווינטג

לקוחות שואלים אותי האם צריך להחליף את כל הריהוט והאביזרים כדי לקבל בית מעוצב? אני תמיד עונה שלא!
 
האופי של הבית נבנה באמצעות שילוב בין פריטים ישנים לחדשים.
בעיניי חובה להכניס פריטים שיש לכם סנטימנטים אליהם, דברים מבית סבתא, אמא, משהו מטיול שאספתם. אם אלו דברים שעושים לכם נעים כשאתם מביטים בהם, אז חובה למצוא להם מקום!

השילוב בניהם הוא זה שיתרום למראה אותנטי ויהפוך את החלל לבית שלכם! אתם לא בטוחים איך לעשות זאת? תתחילו, תנסו, תעבירו ממקום למקום, חכו יומיומיים ותבחנו מחדש.

אל תוותרו, מקסימום תצליחו!​

בראשית - רעיון, אחר כך עיצוב

אחד הדברים שאני אוהבת לעשות זה להכין לוחות השראה קונספטואליים, שזה קולאז' של חומרים וצבעים שהחיבור בניהם מעביר את התחושה שנרצה להרגיש בבית, עוד לפני שמתחילים לתכנן את הבית. לחומר שנבחר ולגוון הצבע המדויק יש השפעה משמעותית על ההרגשה שלנו לא סתם יש לנו במניפות השונות מיליונים של גוונים לקיר, מאות דוגמאות של עצים, בדים, טקסטורות ועוד.

את החיבור בין כל האלמנטים אני מייצרת אחרי שהבנתי מה מרגש את הלקוחות שלי. זו יכולה להיות תמונה ישנה שהם מראים לי, או רהיט עם בד מעניין – מכל המידע שאני מלקטת אני מייצרת פלטת צבעים וחומרים במינונים הנכונים והם ישמשו אותנו בבחירת צבע לקירות, לריהוט ולאביזרים. 
ככה בונים קונספט!

זה מתחיל מרעיון גולמי והכי בסיסי שמתפתח עם התכנון ואליו אני נצמדת בכל הבחירות העתידיות – והבחירות יהיו פשוטות. כי כבר ברור לנו בראש, וגם בלב, איך נרגיש בבית.

bottom of page