top of page
  • Writer's pictureקרן הימלבלאו

שמה דגש - קווים מנחים בתכנון ועיצוב פנים

אני שמה את זה על השולחן: שיפוצים כרוכים באי נוחות, בהשקעה כספית גדולה ולרוב גם ביציאה מהדירה לטובת השיפוץ הגדול. כדי לנהל את הפרויקט בצורה הטובה ביותר, בדרך יעילה ונינוחה, אני נצמדת לקווים מנחים שעוזרים ללקוחות שלי וגם לי:


מגדירה תקציב

אני מתחילה בהכנת רשימת עבודות ראשונית שמכילה בתוכה את כל הקטגוריות הרלוונטיות: שיפוץ חדרי רחצה, החלפת מטבח, החלפת חלונות, נקודות חשמל, רכישת חומרי גלם, ריהוט, תאורה ועוד - ככה אנחנו מקבלים תמונה ראשונית על היקף העבודה והיקף ההשקעה הכספית. בשלב הזה אני מבינה אם התקציב תואם לדרישת הלקוחות ואם לא - זה הזמן לשנות ולחלק את העוגה בצורה אחרת.


מחבקת את האתגרים

ברגע שאני מכינה את הלקוחות שלי, לפני תחילת העבודה, שלא כל מה שתכננו יעבור בקלות ושיש מצב גדול שנפגוש באתגרים שלא צפינו - אבל נפתור אותם כשיגיעו - אנחנו מגיעים מוכנים לקבל את האתגרים, אנחנו לא נלחצים ותמיד מוצאים פתרונות יצירתיים. על ידי חשיבה מחוץ לקופסה, אפשר לייצר פתרונות ייחודיים ולייצר עיצובים מסקרנים ומעוררי השראה.


מדייקת את הרצונות

כל הלקוחות מגיעים אליי עם החלומות. התפקיד שלי הוא להקשיב להם ולתרגם אותם למשהו מוחשי שיתאים לגודל החלל, שלא יעמיס ושיתאים בחומריות שלו לקונספט שבחרנו. היה לי מקרה שלקוחות ממש רצו אי, לא משנה להם הגודל - העיקר שיהיה אי. מבדיקה שלי גודל החלל לא אפשר זאת ובניית אי הייתה מייצרת חסימה בתחושת המרחב, הכנתי להם מספר אופציות כדי להמחיש להם שאי במטבח "יפריע" יותר מאשר "יעזור". אחד הדברים שהלקוחות ציינו בפניי אחרי שנכנסו לבית - איזה מזל שוויתרנו על האי, זה היה חוסם לנו את הכניסה למטבח ועכשיו פינת האוכל נמצאת במרכז הבית והיא ה-מוקד שרצינו לייצר.


מכוונת לחומרים על זמניים

כשאני בונה קונספט עיצובי לבית אני מתחשבת בטעם האישי של הלקוחות ומדייקת אותו באמצעות לוחות השראה. אני מקפידה שהחומרים שנבחר לפרויקט לא יהיו טרנד של השנה האחרונה, אלא כאלו שגם אם נסתכל עליהם אחרי עשור הם יהיו יפים ומרגשים.

לרוב, אעדיף לעבוד עם חומרים טבעיים כמו עץ, מתכת ואבן, שהם על זמניים והם גם משתלבים בכל סגנון וקונספט במינונים הנכונים. בפרטי הטקסטיל אין בעיה להתפרע מבחינתי, כי הם פריטים שניתנים להחלפה בקלות ובעלות לא גבוהה.


זוכרת תמיד שבית חייב להיות פרקטי

"הפינג פונג" התמידי שמתקיים לי בראש בין בית יפה ומעוצב לבית פונקציונאלי ונוח. וזה תמיד יהיה גם וגם. אף פעם לא אחד מהם. וזה מבחינתי שילוב מנצח.

אני תמיד אתן דגש על תכנון נגרות שהיא גם יפה וגם מאפשרת מספיק מקומות אחסון לכל הדברים הרלוונטיים לאותו ארון. אני תמיד אתייחס לאופן התחזוקה של האריח אותו אבחר - אם הוא דורש רמת תחזוקה גבוהה יש מצב שלא אבחר בו. בבית עם ילדים קטנים ונמרצים, אבחר לחפות את הארונות במטבח (ובכלל בכל הבית), בחומר עמיד שלא נשרט בקלות. החלופות תמיד יהיו פרקטיות בהתאם למשפחה שגרה בבית והן גם תמיד יהיו יפות ומתאימות לעיצוב שבחרנו.


מגדירה לוחות זמנים

בין הדברים החשובים שאני עושה הוא לתכנן לו"ז מהודק לכל בעלי המקצוע, מי נכנס אחרי מי במטרה לייעל את תקופת השיפוץ. אחד אחרי השני נכנסים הספקים שנבחרו לפרויקט וכמו פאזל כל אחד משלים את העבודה שלו ומפנה את מקומו להבא בתור. התזמון הזה מבעוד מועד מאפשר לנהל את הזמינות של כולם כך שלא יהיו ימים בהם אין בעלי מקצוע בבית.


כשאני מקפידה על הקווים האלו, הלקוחות ואני צולחים את ה"אירוע" בהצלחה יתרה ואנחנו מרוויחים פעמים.

פעם אחת, אנחנו מייצרים ביחד חוויה מתהליך מורכב שמנוהל בפשטות ובנעימות, וגם מרוויחים בית מעוצב לפי הטעם האישי של הלקוחות שלי.

 


83 views

Comentários


bottom of page